Bezpieczeństwo Azure – jak to jest?

Microsoft Azure z Senetic > Backup  > Bezpieczeństwo Azure – jak to jest?
Azure i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Azure – jak to jest?

Azure i bezpieczeństwoBezpieczeństwo Azure – jak to jest?

Bezpieczeństwo Azure i popularność platformy rośnie z dnia na dzień i coraz więcej osób dowiaduje się o zaletach takiego rozwiązania. Z jednej strony to rosnąca świadomość w kształtowaniu dzisiejszego biznesu, ale także chęć poszukiwania najbezpieczniejszego miejsca do przechowywania firmowych danych.

Wartość firmy to w dużej mierze know-how i informacje jakie dana firma posiada. Dlatego utrata danych czy brak kopii bezpieczeństwa poważnie zagraża firmom. Organizacje, które tego doświadczyły miały nie tylko problem z odzyskaniem danych, ale przede wszystkim straciły zaufanie w oczach swoich klientów.

O jakich tutaj zagrożeniach dyskutujemy?

  • awaria sprzętu (problemy sieciowe, zasilanie, problem z dyskami)
  • klęska żywiołowa (powodzie, podtopienia, burze)
  • ludzie (ataki, błędy wewnętrzne, brak reakcji)

Powodem do zmartwienia jest jednak to, że większość firm nie jest w stanie, lub po prostu nie potrafi skutecznie zabezpieczyć się przed tymi zagrożeniami. Do dla nich powstał Azure, z którego korzysta już 90% firm z listy Fortune 500.

 

Bezpieczeństwo Azure to ważny czynnik przy wyborze chmury

 

Jak ma się do tego bezpieczeństwo Azure? Pierwsza odpowiedź jest taka, że SLA jest na poziomie 99,99%. Microsoft inwestuje w nowe centra danych, które rozlokowane są na cały świecie. Na dzień dzisiejszy mapa lokalizacji wygląda tak:

 

Lokalizacje Microsoft Azure

Lokalizacje centrów danych Azure – źródło https://azure.microsoft.com/pl-pl/global-infrastructure/regions/

 

Ochrona przechowywanych i przetwarzanych danych spełnia rygorystyczne normy polityki dostępu, wyróżnia ją wieloskładnikowe uwierzytelnianie i wielopoziomowe szyfrowanie. Microsoft wdrożył pierwszą na świecie międzynarodową normę poufności w chmurze ISO/IEC 27018, która daje pewność pełnej kontroli nad danymi. Dzięki wielu certyfikatom (m.in. CSA, ITAR, CJIS, HIPAA czy IRS 1075) Azure jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem chmurowym.

Bezpieczeństwo Azure – Mówi Wam coś JPK?

Ciekawą informacją jest to, że nawet Ministerstwa Finansów wykorzystuje Azure do przechowywania zaszyfrowanych danych na jednym z etapów obsługi Jednolitego Pliku Kontrolnego. Poświadcza to, że tak czy inaczej przedsiębiorcy w Polsce i tak używają platformy MS.

Jeżeli masz pytania odnośnie bezpieczeństwa, możliwości i przydatności Azure to skontaktuj się z nami!

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.