ERP w chmurze na kilka sposobów

Microsoft Azure z Senetic > Biznes  > ERP w chmurze na kilka sposobów
ERP w chmurze to wygoda i bezpieczeństwo

ERP w chmurze na kilka sposobów

ERP w chmurze – jak to działa?

To, że klienci potrzebują systemu ERP do sprawnej obsługi swojej firmy nie budzi specjalnych wątpliwości. Jednakże wyzwaniem jest wybranie programu, który spełni wszystkie wymagania. Jednym z nich jest możliwość pracy z każdego miejsca gdzie jest dostęp do internetu. Niestety nie wszyscy dostawcy oprogramowania dostarczają aplikacje w takiej formie. Nawet gdy już mamy wersję chmurową to często jest ona w jakiś sposób ograniczona.

Czy w takim wypadku klient ma szansę na zwirtualizowanie środowiska w oparciu o posiadane już licencje „pudełkowe”? W większości przypadków nie ma z tym problemów. Dzięki platformie Azure mamy możliwość przeniesienia wszystkiego praktycznie w formie jeden do jeden. Oczywiście przed całą operacją należy wykonać analizę i audyt obecnego środowiska, bazy danych i wszystkich trigerów jakie mogą być tam założone. Należy  wziąć pod uwagę ilość użytkowników, wielkość bazy i możliwości pracy zdalnej po stronie samych użytkowników. Jeżeli wszystkie założenia są spełnione możemy działać.

 

ERP w Azure - wygoda i bezpieczeństwo

 

Załóżmy, ze klient zdecydował się na migrację i chce posiadać ERP w chmurze. Jak na tym skorzysta? co otrzyma ?

Po pierwsze: kopie zapasowe

Wraz z wirtualnym środowiskiem klient otrzymuje możliwość tworzenia kopii zapasowych. Może być to sam system ERP lub całe środowisko, które zostało zmigrowane (np: program płatnik, program do PIT itd). Więcej informacji możecie przeczytać tutaj

 

Kopia zapasowa

Po drugie: skalowalność

ERP w chmurze to także możliwość reagowania na zmiany organizacyjne w firmie. Infrastruktura IT nie może być wąskim gardłem gdy biznes się rozwija. Zatrudnianie kolejnych osób nie powinno mieć wpływu na wydajność programu. W przypadku rozwiązań cloud’owych takie ryzyko nie występuje, gdyż jest to rozwiązanie gdzie nie ma praktycznie ograniczeń sprzętowych.

Gotowe Rozwiązania

Po trzecie: wydatki

System ERP to tylko część kosztów jakie firma musi ponieść. Bardzo istotne jest aby dobrać też odpowiedni serwer, oprogramowanie i zabezpieczenia (fizyczne i software’owe). Całość musi być odpowiednio aktualizowana, konserwowana i nawet wymieniana po pewnym czasie. ERP w chmurze to stały wydatek miesięczny bez potrzeby zawracania sobie głowy powyższymi czynnościami. Nie piszę tego marketingowo, gdyż z doświadczenia wiem jaka jest różnica finansowa pomiędzy rozwiązaniem stacjonarnym a chmurowym.

Sage w chmurze to finansowo opłacalna inwestycja

 

ERP w chmurze to pewność działania i stabilizacja finansowa. Jeżeli macie pytania zachęcam do kontaktu!

 

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.