Kopia zapasowa plików Twojego komputera

Microsoft Azure z Senetic > Kopia zapasowa plików Twojego komputera
Zagrożenie

Komputery pracowników i serwery zazwyczaj zawierają kluczowe dla firmy dane. Niezależnie od powodu – kradzieży, uszkodzenia sprzętu, ataku hakerskiego czy kryptolokera – nie można pozwolić sobie na ich utratę. Co zrobić, żeby zapewnić sobie niezawodną i konkurencyjną cenowo ochronę?

 

Wszystkie firmy – niezależnie od profilu działalności – powinny chronić swoje zasoby. Te, w których informacje i dane klientów są kluczowym aspektem, powinny przywiązywać do tego szczególną wagę. Wyobrażasz sobie, że kancelaria księgowa czy prawna lub firma handlowa z dnia na dzień traci informacje będące podstawą działalności? Dlatego to właśnie one najczęściej korzystają z kopii zapasowej w Azure. 

Rozwiązanie

W ramach rozwiązania Azure Backup firmy zyskują trzykrotnie! 

 

  • rozsądna alternatywa dla oprogramowania do backupu 
  • odmiejscowienie kopii wykonywanych lokalnie 
  • możliwość backupowania stacji końcowych 

 

Azure Backup z powodzeniem zastępuje lokalne lub znajdujące się poza siedzibą firmy rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych. Działa w oparciu o chmurę, wyróżniając się niezawodnością, bezpieczeństwem i konkurencyjną ceną. Okres przechowywania kopii zależy od preferencji użytkownika. 

 

Z kopią zapasową Azure firmy płacą wyłącznie za to, z czego skorzystają, rozliczając się za każdy GB przechowywanych w chmurze danych. Co ważne, informacje są kompresowane więc realnie kwoty są niższe o nawet 70%! 

 

W dowolnej chwili administrator może wybrać moment, kiedy wykonano kopię i jednym kliknięciem myszy przywrócić dane. Co ważne, może zdecydować które pliki mają być przywrócone. Wygodne, prawda?

 

Instrukcja wdrożenia w kilku krokach znajduje się na stronach Microsoft. Znajdziesz tam też wiele innych scenariuszy i gotowych rozwiązań: https://docs.microsoft.com/pl-pl/azure/backup/backup-configure-vault

 

Azure Backup Retention
Liczne możliwości konfiguracji częstotliwości realizowania kopii zapasowej
Azure Backup Agent
Prosty ekran zarządzania usługą pokazuje stan naszych kopii zapasowych