Kopia zapasowa maszyn wirtualnych

Microsoft Azure z Senetic > Kopia zapasowa maszyn wirtualnych

Czy jesteś zabezpieczony przed uszkodzeniem swoich maszyn wirtualnych?

Czy jesteś pewny, że Twoje maszyny nie są narażone na ataki kryptolokerów?

Zabezpiecz swoje maszyny wirtualne i wykonaj ich kopię zapasową w bezpiecznej chmurze Microsoft Azure!

Opis zagadnienia

W dzisiejszych czasach nikogo nie trzeba przekonywać do wykonywania kopii zapasowych. Szczególnie, jeśli myślimy o maszynach wirtualnych. Często odtworzenie środowiska z jakiejkolwiek kopii zapasowej staje się karkołomnym i czasochłonnym zadaniem. A co, jeśli takiej kopii nie ma w ogóle? Odtworzenie środowiska maszyny wirtualnej i odzyskanie utraconych danych może spowodować nieodwracalne szkody i straty dla niejednej organizacji. Warto wybrać proste i tanie rozwiązanie, które dodatkowo ochroni nas przed popularnymi ostatnio kryptolokerami.

Kopia maszyn znajdujących się w Azure

W Azure możesz backupować zarówno wirtualne maszyny znajdujące się w chmurze Azure, jak i te znajdujące się na Twojej własnej fizycznej infrastrukturze.

Backup maszyn znajdujących się w Azure jest tak prosty, że wystarczy kilka kliknięć, aby temat kopii zapasowej był załatwiony. Do dyspozycji otrzymujemy łatwy w obsłudze interfejs, w którym decydujemy na jakich zasadach ma być wykonywana kopia zapasowa naszych danych.

Odzyskiwanie danych z wykonanej kopii również jest szybkie i pozwala odzyskać maszynę wirtualną lub też same pliki z wybranej kopii zapasowej w przeciągu kilku chwil.

Backup maszyn wirtualnych w Azure

Kopia maszyn wirtualnych (i nie tylko!) ulokowanych w Twojej infrastrukturze

Azure umożliwia tworzenie kopii zapasowych elementów Twojej własnej infrastruktury. Przede wszystkim mogą to być maszyny wirtualne, ale nie tylko. Jak widać na poniższej liście możliwości jest wiele, aż do „Bare Metal Recovery”, czyli kompletnej kopii zawartości serwera.

Do tego potrzebne jest jedynie uruchomienie na swojej infrastrukturze maszyny wirtualnej zarządzającej realizacją i wysyłaniem kopii do chmury Azure. Należy wziąć pod uwagę, że w pierwszej kolejności kopia jest realizowana na naszej lokalnej infrastrukturze, a następnie wysyłana jest do chmury.

Backup lokalnych maszyn wirtualnych w Azure